اطلاع رسانی فرهنگیان

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ

پاسخ سئوالات متداول شیوه نامه معلم نمونه شماره 1

قصد داریم از این ببعد سئوالات متداول همکاران فرهنگی درباره شیوه نامه معلم نمونه سال 92 را که مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش وپرورش پاسخ داده اند را جهت اطلاع فرهنگیان عزیز قرار دهیم :

سئوال 1) آیا سه سال سابقه ی تدریس برای معلمان ، الزاما باید در یک دوره تحصیلی / پایه / گروه درسی باشد؟
پاسخ: با توجه به تبصره ی شماره 1 ، بند 3 صفحه 4 شیوه نامه مبنی بر داشتن سه سال سابقه در گروه درسی که فرد در آن شرکت می نماید ، با توجه به متداول بودن نغییر پایه تدریس در دوره ابتدایی ، بدیهی است فقط برای معلمان این دوره داشتن سه سال سابقه ی تدریس در پایه های اول تا ششم کفایت می کند. مثلا اگر فردی در سال جاری درپایه سوم تدریس می نماید و سه سال سابقه در دوره ابتدایی ، ولی در پایه های دیگر را دارد ، مشکلی برای شرکت در برنامه ندارد.
سئوال 2) در خصوص چاپ مقالات در هر کدام از نشریات (موضوع بند 2 فرم الف ) آیا مرتبط بودن با رشته تحصیلی یا تدریس متقاضی الزامی می باشد؟
پاسخ :مقالات ( موضوع این بند) چاپ شده در کلیه نشریات می بایست مرتبط با رشته تدریس،رشته تحصیل و یا پست مورد تصدی باشد.
سئوال 3) با توجه به افزایش حداقل امتیاز منطقه ای از 150 به 200 ، آیا نحوه ی اخذ امتیاز برای افراد معیل نیز تغییر می یابد؟
پاسخ:بله . در بند 25 ، به زنان سرپرست خانوار به شرط دارا بودن حداقل 180 امتیاز در فرم الف ، 20 امتیاز به سرجمع امتیازات افزوده می شود.
سئوال 4)آیا همکاران شاغل در مراکز اختلالات یادگیری می توانند در برنامه شرکت نمایند؟
پاسخ :بله 

1- شرکت مدیر و مربیان شاغل در مراکز اختلالات یادگیری در برنامه بلامانع می باشد.
1-1- مدیران در گروه مدیران ابتدایی و مربیان در گروه 21 ( ابتدایی استثنایی) قرار می گیرند.
1-2- فرم امتیاز مشارکت دانش آموزی از طریق دانش آموزان و با مشارکت اولیا ایشان تکمیل خواهد شد.
2- همه¬ی عوامل اجرایی ( مدیر، معاون و...) شاغل در مدارس استثنایی می توانند از امتیاز بند 23 ( با سقف امتیاز 24)استفاده نمایند.
3- برای همه¬ی عوامل اجرایی ( مدیر، معاون و...) مدارس عادی که دارای دانش آموز استثنایی می باشند تا سقف 4 امتیاز به سرجمع امتیازات ایشان افزوده می شود.
***مهم*** در ضمن در جلسه¬ی ویژه دبیرخانه¬ی ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم ، موضوع انتخاب مجدد معلمان نمونه در سطح کشوری مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد، معلمانی که در 29 دوره¬ی گذشته برنامه انتخاب معلمان نمونه به عنوان معلم نمونه کشوری دست یافته اند، دیگر مجاز به شرکت در این سطح نباشند، ولی شرکت و انتخاب در سطوح منطقه¬ای و استانی با لحاظ سایر شرایط مندرج در شیوه نامه بلامانع است.


تاریخ ارسال: سه‌شنبه 5 آذر 1392 ساعت 16:14 | نویسنده: K-Amirkhani | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.